×
Ulusötesi Toplantısı - İspanya
 18.09.2022 20:23:05
  SORGUN GENÇLİK DERNEĞİ
 898 kez okundu
Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus+ Spor programı kapsamında yürüttüğümüz "Sports+ For Social Change"  projenin ikinci toplantısının  Ginásio Clube Português (GCP)-Portekiz ve Alexandru Ioan Cuza” University (UAIC) -Romanya ortaklarımızla birlikte 14-17 Eylül 2022 tarihlerinde İspanya'da Fundación Universitaria San Antonio (UCAM) ev sahipliğinde düzenlendi.

Erasmus+ Spor programı ile gençlere düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırılacak. Sporun din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan kalabalıkları bir araya getirebilme özelliği, ortak bir amaç için mücadele eden gençler arasında hoşgörü ve dayanışma duygusunu pekiştirecektir. Özellikle covid-19 salgınında pasif bir yaşam tarzı benimseyen, sağlıksız yaşam süren, toplumdan uzak, içine kapanık, utangaç toplumun bir parçası olmakta güçlük çeken gençler sportif faaliyetlerle buluşturulacak.
Proje kapsamında Türkiye, İspanya, Romanya ve Portekiz ülkelerinde toplantılar ve çeşitli etkinlikler düzenlenerek gençlere Bisiklet, Futsal, Futbol, Voleybol, Badminton ve Bocce branşlarında alanında uzman eğitmenler tarafından eğitimler verilecek.

Proje faaliyetleri hakkında toplantılar yaparak planlamalar yaptık. Projemiz kapsamında hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çeşitli eğitimler ve faaliyetler düzenlemeye devam edeceğiz. Üçüncü toplantımızı 23-26 Kasım'da 2022 tarihinde Portekiz'de yapacağız.
"Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them."
Copyright 2022 © Tüm Hakları Saklıdır. Web tasarım Medyatör